Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Listopad

Lyžování Mühlbach – Hochkönig

Lyžařský areál Mühlbach – Hochkönig patří k těm opravdu velkým a kvalitním střediskům. Nachází se zhruba uprostřed spolkové země Salzbursko mezi městečky Mühlbach a Maria Alm. Z větších měst je hodně blízko Saalfelden (6 kilometrů), metropole Salzburg je pak vzdálena něco kolem 50 kilometrů vzdušnou čarou.

TIP: Chystáte se do rakouských Alp lyžovat? Podívejte se na nabídku zájezdů ve středisku Hochkönig.

  

Mühlbach – Hochkönig nabízí pro nás skoro těžko představitelných 150 kilometrů sjezdovek. Z toho je 51 kilometrů modrých sjezdovek vhodných pro začínající lyžaře. Dalších 84 kilometrů je červených vhodných pro většinu rekreačních lyžařů. Posledních 15 kilometrů je černých sjezdovek, na nichž si uživí především otrlí, tedy zkušení lyžaři.

(Pokračování textu…)

Únor

Lyžování v Panoramabahn v Kitzbühelerských Alpách

Lyžařský areál Panoramabahn Kitzbüheler Alpen patří k těm největším a nejlepším nejenom v Salcbursku, ale i celém Rakousku. Tento ski resort se nachází na samém západě této spolkové země poblíž měst Kitzbühel a Mittersill. Je to tedy zhruba na půl cesty mezi Salcburkem a Innsbruckem. Vzdálenost z Prahy po dálnici je 525 kilometrů.

  

Zdejší areál nabízí opravdu téměř nepřeberný výběr sjezdovek. Kdybyste chtěli všechny pořádně vyzkoušet, tak vám to zabere několik dní. Celková délka všech sjezdovek je totiž 170 kilometrů. Což jen pro představu znamená, že tady najdete na 67 kilometrů lehkých modrých sjezdovek, 79 kilometrů středně těžkých červených sjezdovek a 24 kilometrů prudkých černých sjezdovek. Vybere si tak opravdu každý. Mění se i charakter sjezdovek od horních částí na pláních otevřených do krajiny až po příjemné spodní pasáže uzavřené za hradbu lesa.

(Pokračování textu…)