Červen

Jak cestovat do Salcburska

Salcbursko je nesmírně zajímavá část Rakouska. Pro náš Čechy to jsou to nejbližší Alpy, ale nejenom to. Je to země, která může nabídnout nejenom nádhernou přírodu a hory, ale také bohatou kulturu a spletitou historii. Zkrátka místo, které stojí za to navštívit a my se v tomto článku rozebereme různé možnosti, jak se do Salcburska vydat.

Autem nebo motorkou

Autem se cestuje do Salcburska opravdu pohodlně.Cestování vlastním autem nebo třeba motorkou je jistě to první co vás napadne. A my s vámi musíme souhlasit, protože je to pohodlné, rychlé a flexibilní. Hlavní město Salcburk je křižovatkou hned tří dálnic. Pro nás ta nejdůležitější bude dálnice A1 směrem z Linze. Právě do Linze se dá pohodlně dojet z Jižních Čech po silnici E55 z Českých Budějovic a přes přechod Dolní Dvořiště. Při cestě z Prahy a dále potěší i úsek rozestavené jihočeské dálnice D3.

Z druhé strany pak vede do Salcburku dálnice A8 z Německého Mnichova. Přejezd přes Německo může být výhodnou trasou zejména pro obyvatele ze západních Čech. Německo i Rakousko mají totiž obecně velmi kvalitní dálnice. Poslední dálnice A10 vede ze Salcburku dál na jih směrem na Villach.

Jinak má Salcbursko velmi hustou dopravní síť silnici první a nižší třídy. I po okreskách není problém přijet prakticky z jakékoliv světové strany. Směrem z Vídně se dá do Spolkové země Salcbursko například velmi pohodlně dojet po dálnici S6 končící v Judenburgu nebo A9 z Liezenu. Obě dvě dálnice končí sice už v sousedním Štýrsku, ale zbytek cesty je možné dojet po kvalitních silnicích první třídy.

S cestovní kanceláří

Cestovní kanceláře jezdí do Salcburska rádi a často. Hlavně poznávací zájezdy spojené s různou formou turistiky jsou na vzestupu. Takové cestování má spoustu výhod, ale tou hlavní je bezpochyby pohodlí, protože návštěvník má zajištěno všechno potřebné. Pokud chcete cestovat do Salcburska, tak se můžete obrátit například na ověřenou CK Alpina, která do Salcburska pořádá pravidelně mnoho zájezdů se zaměřením na horskou turistiku, pohodovou cyklistiku i MTB a na zajištěné cesty, neboli via ferraty. Určitě by vás nadchne pohodová horská turistika nebo nejoblíbenější cyklostezka v Salcbursku.

V Salcbursku je opravdu nádherně.    Zdejší příroda vás opravdu okouzlí.

Autobusem

Nejlepší dopravu autobusem nabízí Westbus. Jezdí dvakrát i třikrát denně. Délka cesty je příjemných 5,5 hodiny. Jízdenka bez možnosti zrušení za 19 € a standardní za 33 €. Autobus odjíždí z Florence a jede na hlavní nádraží v Salcburku.

RegioJet Radina Jančury rovněž jezdí na přímé lince Praha Salcburk. Doba cesty je 6 hodin a cena 800 Kč za jednosměrnou jízdenku. Zpáteční pak za 1350 Kč. Autobus aktuálně vyráží pozdě večer v 23:00 a na místo doráží brzy ráno v 6:00. Jedinou nevýhodou je, že tento spoj jezdí aktuálně pouze 2 týdně (čtvrtek, neděle).

Do Salcburku je možné se dostat také s MeinFernbus FlixBus, který jezdí z Prahy do Mnichova, kde přesednete na Salcburk. Tato doprava vám zabere kolem 10 hodin času a stojí cca 600 Kč.

Westbus je nejlepší volbou při cestě do Salcburska.    Regiojet jezdí do Salcburku také, ale ne moc často.

Vlakem

Vlakem do Salcburska? I to je možné.Přímé vlakové spojení Prahy a Salcburku bohužel chybí. Nicméně je možné se vydat do hlavního město této spolkové země s krátkých přeskupen v Linci. Vlaky na sebe velmi dobře navazují. Takže se rozhodně moc nedržíte. Délka takové dopravy je kolem 6 hodin. Jízdenka Praha – Linc od Českých drah stojí kolem 400 – 500 Kč. Rovněž je možné se do Salcburku vydat s přestupem přes Mnichov. Počítejte ale s tím, že tato cesta je delší a trvá kolem 8 hodin.

Letadlem

V Salcburku je mezinárodní letiště.Jediné mezinárodní letiště v této spolkové zemi je přímo v Salcburku. Patří mezi střední letiště, kde ročně odbaví kolem 2 milionu pasažérů. Letiště využívá například Ryanair, Fly Niki, Lufthansa nebo Austrian Airlines. Přímé lety nejsou do Salcburku možné. Nicméně díky Ryanairu je možné si koupit výhodnou letenku i pod 3 tisíce korun. Jenom musíte počítat s přestupem a tedy i délkou letu i přes 6 hodin.