Dub 06

Pohoří Dachstein

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Pohoří Dachstein najdete na mapě Rakouska necelých padesát kilometrů jihovýchodně od Salcburku. Nádherné pohoří Dachstein se rozkládá na území tří rakouských spolkových zemí, jedná se konkrétně o Salzbursko, Štýrsko a Horní Rakousko. Pohoří Dachstein je oblíbeným a vyhledávaným turistickým místem v zimě i v létě.

Nádherné pohoří Dachstein v celé své kráse!

Úchvatná příroda

Pohoří Dachstein má na svém území hned několik dech beroucích vrcholů a oddělených masivů. Na své si zde také přijdou vyznavači jeskyň a krasových útvarů. Mezi nejznámější zdejší jeskyně patří úchvatné jeskyně Mammuthöhle a Koppenbrüllerhöhle. Velmi oblíbenou turistickou lokalitou je rovněž pohádkově nádherná ledová jeskyně Rieseneishöhle. Na území pohoří Dachstein se rovněž nachází několik ledovců, takže místní ledovce jsou vyhledávaným místem pro profesionální sportovce, kteří zde mají své tréninkové tábory.

Světoznámé městečko Hallstatt.    Výhlídka na pohoří.

Doporučené výlety

Při návštěvě pohoří Dachstein byste neměli minout nejvyšší horu celého pohoří, kterou je Hoher Dachstein. Vrchol této vysoké hory dosahuje výšky 2 995 metrů nad mořem. Na horu Hoher Dachstein se můžete dostat pěšky nebo lanovkou. K lanové stanici, která je situovaná na jižním úpatí Dachsteinu, se můžete velmi jednoduše dostat cestou přes vesnici Ramsau am Dachstein a poté odbočíte v části obce Schildlehen směrem na sever, kde vás informační tabule budou navigovat k mýtné bráně, kde je k dispozici velké parkoviště.

Krásný pohled na Hallstatt a Dachstein v pozadí.

Na vrchol hory Hoher Dachstein existuje mnoho bezpečných horolezeckých a zajištěných cest. Nejznámější zajištěná cesta se pak jmenuje Dachstein Westgrat. Dalším tipem na skvělý výlet je severní svah pohoří Dachstein, který spadá k Hallstatu.

Na této straně pohoří se nachází hora Krippenstein, která je vysoká 2109 metrů nad mořem. I k této hoře vede lanovka. Na hoře Krippenstein se nachází malebná kaplička, odkud je skvělý výhled na vrchol a malý ledovec Hallstätter Gletscher.

Dachstein v západu Slunce.    Zasněžené kopce Hallstattu.

Nejbližší města

Nejznámějším a zároveň nejkrásnějším městem v pohoří Dachstein je malebná obec Hallstatt, která má něco kolem 1200 obyvatel. Město je rozložena na terasách strmého břehu Halštatského jezera a má nezapomenutelnou atmosféru. Dominantou obce jsou pak dva štíhlé nepřehlédnutelné kostely, přičemž evangelický kostel najdete ve středu města, zatímco ten katolický je situovaný blíže jezera. Další zajímavostí obce je Prehistorické muzeum, které najdete na Seestrasse 56.

Hřebenová tůra na Dachsteinu.

Dalším známým městem v pohoří Dachstein je Bad Goisern, což jsou klimatické a minerální lázně, které se mohou pochlubit léčivou jódovou vodou. Z lázní Bad Goisern vede mnoho nenáročných turistických cest do hor. Z Bad Goisern se dá například vyjet lanovkou na Wurmstein a pak absolvovat pohodovou pěší túru na vrchol Predigtstuhl, který je vysoký 1278 metrů nad mořem.

V zimě je Dachstein ráj zimních sportů.    Lyžaři tyto kopce milují.

Krásy Hallstattského jezera.    Další krásná krajinka Dachsteinského pohoří.

Tags:

Napiš komentář