Dub 03

Jezero Tappenkarsee

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Tappenkarsee je velké horské jezero v Radstadtských Taurech na jihu spolkové země Salzbursko. Jezero se nachází v nadmořské výšce 1.762 metrů nad mořem. Jezeru dodává čerstvou vodu potok Kleinarlbach a díky tomu má opravdu vynikající kvalitu vody.

Tappenkarsee je dlouhé 1.2 kilometru a široké asi 300 metrů. Zabírá tak celkem velkou plochu 38 hektarů. Prý je zde až 120 milionů kubíků vody a to zejména díky velké hloubce jezera, která se průměrně pohybuje kolem 100 metrů.

  

Tappenkarsee je populární cílem pro pěší turistiku v zimě pak na běžky. Nejjednodušší přístup je sem ze severu přes obci Kleinarl a kolem menšího ale také velmi zajímavého jezera Jägersee. Turisté zde mohou využít speciální autobus nebo nechat auto na parkovišti Schwabalm. Výlet sem je tak vhodný i pro rodiny s dětmi. Samozřejmě není problém si vybrat dál zajímavou trasu výše do hor podle vašich přání a fyzických možností.

Cesta k jezeru vede nádhernou přírodou skrz drsné horské lesy a podél zurčícího potoka Kleinarlbach. Jinak krajině kolem jezera už je z většiny stran holá a jedná se o tu pravou drsnou náhorní plošinu. Každopádně výlet sem je opravdu zajímavým zážitkem.

  

 

Napiš komentář