Bře 22

Hora Rossbrand 1.770 metrů

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Rossbrand nebo Roßbrand je 1.770 metrů vysoká hora v pohoří Salzburger Schieferalpen (Salcburské břidlicové Alpy). Těsně pod vrcholem se nachází soukromá chata Radstädter. Směrem na sever je pak v nadmořské výšce 1.720 metrů druhá chata chata Roßbrandhütte, kterou provozuje klub přátel rakouské přírody.

Na horu se dá dostat hned několika způsoby. Můžete vyrazit po jedné z mnoho cesta například z města Radstadt na jižním úpatí hory. Další možnost je svézt se lanovkou z městečka Filzmoos na severním úpatí hory.

  

Zhruba uprostřed hřebenu mezi oběma horskými chatami se nachází televizní a rozhlasový vysílač Ostrücken. Jedná se o 94 metrů vysokou železobetonovou stavbu zakončenou třemi prstenci obvěšenými satelitními parabolami a různými vysílači.

Z hory je nádherný výhled například na sousední Dachstein nebo vesničky v okolí. Svahy hory jsou pokryté lesy, takže si zde užijete i kousek nádherné přírody. U horní stanice lanovky je malé jezírko. V zimě si zde můžete samozřejmě i skvěle zalyžovat. Sjezdovka končí zase až v obci Filzmoos.

Geografická GPS poloha Rossbrand je 47 ° 24 ’55 „N, 13 ° 28 ’44“.

  

Napiš komentář