Dub 05

Gruberhorn 1.732 metrů

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Gruberhorn je hora s nadmořskou výškou 1.732 metrů. Nachází se v hlavním hřebeni Osterhorngruppe. Gruberhorn leží blízko Salzburgu od kterého ho dělí vzdálenost 25 kilometrů na severovýchod. Jelikož se jedná o celé členité horské pásmo, tak se blízko se nachází také hory Gennerhorn (1.735 m) a Regenspitz (1.675 m). Pramení zde potoky Lämmerbach a Taugl. Z geologického hlediska dominuje krajině vápenec a ne nadarmo se zdejší část Alp řadí do východních vápencových Alp.

  

Co se týká okolních vesniček a míst odkud je možné vyrazit na vrchol, tak dobrý přístup je například ze severu z obce Hintersee. Ze západu je také celkem příjemná cesta, sice o něco delší, ale také se dostanete až na vrchol. Výchozím místem pro tuto delší trasu je obec Sankt Koloman nebo ještě lépe mini-vesnička Großhorn, ke které ale není tak jednoduché se přes klikaté silničky dostat.

Poslední cesta vede z jihu z obcí Seebach a Seewald, které jsou na první pohled velmi blízko, ale cesta na Gruberhorn odtud rozhodně nevede přímo.

Až se vyškrábete na vrchol, tak vás čeká skutečně skvostná odměna v podobě nádherného výhledu. Na jihovýchodě uvidíte masiv Dachstein, Gosaukamm. Na jihu Tennengebirge. Na Západě je Untersberg a na severu pak Kolomannsberg , Schober a Faistenauer.

  

Napiš komentář