O webu

Vítejte na cestovatelském webu Salzbursko.cz.

Naleznete zde spoustu zajímavých a detailních informací o této rakouské spolkové zemi. Salzbursko je nádherná země z větší části pokrytá majestátnými Alpami. Je až s podivem, že tato horská krajina byla osídlena  lidmi už v pravěku. Tisíce let historie zde zanechaly velkou spoustu historických památek. Zejména ve středověku byl prakticky na každém větším kopci u každého důležitého údolí postaven majestátný hrad, kterých je v Salzbursku dohromady přes stovku. Vyrostly zde nádherná městečka, která mají často počátky už v antice, kdy zde Římané zakládali opevněné tábory.

Doslova třešničkou na dortu je pak hlavní město Salzburg. Nádherné historické město postavené  v nížině kolem řeky  Salzach. Salzburg je považován za jedno z nejzelenější měst Evopry. Kromě toho se může pochlubit dlouhou historicko kulturní tradicí spojenou například s jménem Wolfganga Amadea Mozarta.

Malebné je nejenom velkoměsto Salzburg, ale i úplně obyčejné vesničky v centru hor. Mnohé z nich sice vyrostly do velkých světoznámých lyžařských středisek (Kaprun, Zell am See, Kitzbuhel), stále si ale zachovávají svojí typickou architekturu dřevěných roubenek a také svojí poklidnou atmosféru.

Ve zkratce je Salzbursko nádherným kouskem země, který má opravdu co nabídnout ať už jde o nezničenou přírodu, úchvatnou krajinu, bohatou historii, kulturní tradici, lyžařská střediska, výborné služby nebo spoustu dalších atrakcí. Salzbursko je zkrátka skvělým místem, kde můžete strávit letní i zimní dovolenou a my doufáme, že pokud se tak skutečně rozhodnete, tak vám tyto stránky pomůžou získat veškeré potřebné inforamce.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich