O webu

Vítejte na cestovatelském webu Salzbursko.cz.

Naleznete zde spoustu zajímavých a detailních informací o této rakouské spolkové zemi. Salzbursko je nádherná země z větší části pokrytá majestátnými Alpami. Je až s podivem, že tato horská krajina byla osídlena  lidmi už v pravěku. Tisíce let historie zde zanechaly velkou spoustu historických památek. Zejména ve středověku byl prakticky na každém větším kopci u každého důležitého údolí postaven majestátný hrad, kterých je v Salzbursku dohromady přes stovku. Vyrostly zde nádherná městečka, která mají často počátky už v antice, kdy zde Římané zakládali opevněné tábory.

Doslova třešničkou na dortu je pak hlavní město Salzburg. Nádherné historické město postavené  v nížině kolem řeky  Salzach. Salzburg je považován za jedno z nejzelenější měst Evopry. Kromě toho se může pochlubit dlouhou historicko kulturní tradicí spojenou například s jménem Wolfganga Amadea Mozarta.

Malebné je nejenom velkoměsto Salzburg, ale i úplně obyčejné vesničky v centru hor. Mnohé z nich sice vyrostly do velkých světoznámých lyžařských středisek (Kaprun, Zell am See, Kitzbuhel), stále si ale zachovávají svojí typickou architekturu dřevěných roubenek a také svojí poklidnou atmosféru.

Ve zkratce je Salzbursko nádherným kouskem země, který má opravdu co nabídnout ať už jde o nezničenou přírodu, úchvatnou krajinu, bohatou historii, kulturní tradici, lyžařská střediska, výborné služby nebo spoustu dalších atrakcí. Salzbursko je zkrátka skvělým místem, kde můžete strávit letní i zimní dovolenou a my doufáme, že pokud se tak skutečně rozhodnete, tak vám tyto stránky pomůžou získat veškeré potřebné inforamce.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr