Lis 19

Strobl letovisko pro celebrity

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Městečko Strobl leží v okrese Salzburg-Umgebung (Salzburg okolí) a k 1.1.2011 má 3.644 stálých obyvatel. Obec leží v nadmořské výšce 542 metrů nad mořem. Strobl se nachází v takzvané Solné komoře (Salzkammergut) na nejvýchodnějším břehu jezera Wolfgangsee, které má délku kolem 10 kilometru a šířku v průměru kolem 1.5 kilometru. Celková plocha jezera je pak kolem 13 kilometrů čtverečních. K městu patří ještě další vesničky jako: Aigen, Gschwendt, Strobl nebo Weißenbach.

M?ste?ko Strobl

Jméno města i celého jezera je úzce spjato s rodinou Strobl. Po kterém získalo jméno jak zdejší jezero Wolfgangsee (dříve Abersee) tak i obec Strobl.

Zajímavostí je, že po první světové válce se Strobl stalo luxusním letoviskem pro filmové hvězdy a prominenty. Pobývaly zde například Emil Jannings, Theo Lingen nebo princezna Marie Vassiltchikov. Za druhé světové války zde pak někteří velmi důležití lidé jako belgický král Leopold III a princezna Lilian byly dokonce drženi násilím.

Strobl není městečkem pro lyžaře jako mnoho dalších v Salzbursku, ale spíše pro lidi, kteří si chtějí užít pohodovou atmosféru, slunění se u vody a samozřejmě procházky nádhernou přírodou.

Více se také můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.strobl.salzburg.at

Výhled na Strobl

Wolfgangsee ve StrobluZápad Slunce nad Stroblem

Napiš komentář

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich