Lis 19

Strobl letovisko pro celebrity

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Městečko Strobl leží v okrese Salzburg-Umgebung (Salzburg okolí) a k 1.1.2011 má 3.644 stálých obyvatel. Obec leží v nadmořské výšce 542 metrů nad mořem. Strobl se nachází v takzvané Solné komoře (Salzkammergut) na nejvýchodnějším břehu jezera Wolfgangsee, které má délku kolem 10 kilometru a šířku v průměru kolem 1.5 kilometru. Celková plocha jezera je pak kolem 13 kilometrů čtverečních. K městu patří ještě další vesničky jako: Aigen, Gschwendt, Strobl nebo Weißenbach.

M?ste?ko Strobl

Jméno města i celého jezera je úzce spjato s rodinou Strobl. Po kterém získalo jméno jak zdejší jezero Wolfgangsee (dříve Abersee) tak i obec Strobl.

Zajímavostí je, že po první světové válce se Strobl stalo luxusním letoviskem pro filmové hvězdy a prominenty. Pobývaly zde například Emil Jannings, Theo Lingen nebo princezna Marie Vassiltchikov. Za druhé světové války zde pak někteří velmi důležití lidé jako belgický král Leopold III a princezna Lilian byly dokonce drženi násilím.

Strobl není městečkem pro lyžaře jako mnoho dalších v Salzbursku, ale spíše pro lidi, kteří si chtějí užít pohodovou atmosféru, slunění se u vody a samozřejmě procházky nádhernou přírodou.

Více se také můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.strobl.salzburg.at

Výhled na Strobl

Wolfgangsee ve StrobluZápad Slunce nad Stroblem

Napiš komentář