Dub 05

Město Zell am See

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Zell am See asi není třeba nikterak moc představovat, protože se jedná o jedno z nejznámějších středisek v Alpách. Nádherné letovisko, které je zároveň lázněmi a střediskem zimních sportů. Jako nádherná kulisa městu slouží jezero Zeller See, které obklopuje historické jádro města ze tří stran. Žije zde 9.568 obyvatel (k 1.lednu 2011) a město je centrem stejnojmenného okresu, který je mimochodem největší ve spolkové zemi Salzbursko a třetí největší v celém Rakousku.

TIP: Rádi lyžujete? Vyzkoušejte oblíbené lyžařské středisko Kaprun – Zell am See. Jedná se o jedno z nejznámějších středisek zimních a letních sportů.

Oblast Zell am See skutečně patří mezi jednu z nejoblíbenějších v Alpách, protože nabízí vše potřebné pro turisty všech zájmů i věkových skupin. To své zde naleznete jak v létě, tak zimě. Kromě sjezdovek přímo nad městem nejsou daleko ani další vyhlášená lyžařská střediska jako Kaprun a Saalbach.  V letních měsících tu zase čekají doslova luxusní cyklostezky, které prochází skrz na skrz celým regionem Tauernských alp.

  

Kdyby vás zajímala historie, tak zdejší oblast byla osídlena už v době bronzové. Mezi lety 30 – 160 zde byli velmi aktivní Římané. Ve středověku sem na pokyn Salzburského arcibiskupství přišla velká skupina mnichů. Povýšení na město se Zell am See dočkalo roku 1357. Roku 1526 tu proběhly rolnické bouře. A klidnější nebyly ani následující století. V roce 1731 zde například byli v období protireformace velmi tvrdě pronásledováni protestanti. Pak přišla moderní doba. V roce 1875 dorazila do města železnice, která znamenala dosud nevídaný rozvoj. Přišli turisté i nový lidé, kterým se zdejší kraj tak líbil, že se zde rozhodli usadit.

  

Zell am See je skutečně nádherné město. Nachází se na uprostřed západního břehu jezera na takovém menším poloostrově. Město je tak doslova obklopen vodou. U hladiny jezera se nachází promenáda s malými moly pro lodě a samozřejmě uprostřed toho všeho luxusní Grand Hotel Zell am See, který je chloubou města.

Máte rádi jezera v Alpách?

Přečtěte si pár zajímavostí o 2# největším. Jmenuje se Bodamské jezero a leží na pomezí Rakouska, Německa a Švýcarska.

Historické jádro není nikterak velké, ale platí o něm to samé co o zbytku města. Je krásně upravené a má uchvacující atmosféru. Zdejší barevné domy zdobené malbami i zvenčí skutečně stojí za to. A i v novějších částech města, které nejsou tak zajímavé je alespoň spousta zeleně, která také dobře působí na lidskou psychiku.

  

Pokud chcete ještě pár vyloženě zajímavostí, tak na jihozápad od jezera Zeller See leží letiště velmi oblíbené sportovními piloty a fanoušky kluzáků. V Zell Am See také žil známý Ferdinand Porsche – zakladatel stejnojmenné automobilky Porsche.

Co se týká vzdálenosti od dalších významných měst – bodů, tak 60 km na jihozápad je Salzburg, 100 km východně je Innsbruck a pouhých 30 km severně je Grossglockner.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.zellamsee.salzburg.at.

  

Tags:

Napiš komentář