Lis 17

Malý ale útulný Lofer

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Lofer je menší obec v okrese Zell am See, který se shoduje s krajem Pinzgau, což je největší region spolkové republiky Salzbursko. Město má 1.914 obyvatel (k datu 1.ledna 2011) a leží v nadmořské výšce 626 metrů. Obec je obklopena pohořími Loferer a Reither Steinberge (neboli tzv. Kamennými horami), které spadají k severnímu podhůří bavorských Alp. Skrz město také protéká říčka Saalach, která zde vytváří krásné divoké peřeje.

Nám?stí v Loferu

Lofer je krásné romantické městečko. Hlavně střed města s malým náměstíčkem je hodně nahuštěný vedle sebe, takže působí příjemným útulným dojmem. Všude se nacházejí nové krásné domy, případně rekonstruované staré roubenky. Přes řeku Saalach tu vede úzký dřevěný most a zatímco ve městě se řeka dere přes velké kameny, tak směrem na jih si plyne docela klidně v písčitých zátokách.

lofer ?eka SaalachPohle na Lofer z lanovky

Skrz Lofer prochází důležitá silnice Evropská trasa E641, která spojuje Wörgl se Salzburkem. Pozor ale nezapomeňte včas sjet, protože velkou část úseku kolem města pak vede silnice v tunelu, takže přirozeně nebudete moci sjet.

Místní ekonomika je založená na zemědělství a turismu. Uvádí se, že ve městě je kolem 2.500 lůžek pro turisty. Lofer láká hlavně rodiny s dětmi a hlavní sezona je zde od prosince do začátku března. Komu by nevyhovovala dvě kabinové lanovky a menší vleky, tak se může vydat do nedalekých vyhlášených středisek, včetně třeba do Kitzbühelu.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.lofer.salzburg.at.

Svahy Loferu a nádherná krajinaSjezdovky Loferu

Tags:

Napiš komentář