Lis 07

Lyžování Mühlbach – Hochkönig

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Lyžování

Lyžařský areál Mühlbach – Hochkönig patří k těm opravdu velkým a kvalitním střediskům. Nachází se zhruba uprostřed spolkové země Salzbursko mezi městečky Mühlbach a Maria Alm. Z větších měst je hodně blízko Saalfelden (6 kilometrů), metropole Salzburg je pak vzdálena něco kolem 50 kilometrů vzdušnou čarou.

TIP: Chystáte se do rakouských Alp lyžovat? Podívejte se na nabídku zájezdů ve středisku Hochkönig.

  

Mühlbach – Hochkönig nabízí pro nás skoro těžko představitelných 150 kilometrů sjezdovek. Z toho je 51 kilometrů modrých sjezdovek vhodných pro začínající lyžaře. Dalších 84 kilometrů je červených vhodných pro většinu rekreačních lyžařů. Posledních 15 kilometrů je černých sjezdovek, na nichž si uživí především otrlí, tedy zkušení lyžaři.

  

Návštěvníkům zde slouží 19 velkých vleků, 9 sedačkových lanovek a 5 kabinových lanovek. Nejvyšší sjezdovka končí v rovných 2.000 metrech nad mořem a sjet můžete až do 860 metrů nad mořem. Najdete zde tak opravdu sjezdovky všech délek i obtížností. Dokonce i krajina se mění od útulných sjezdovek uzavřených hustým lesem až po rychlé sjezdovky na hřebenech s velkolepým výhledem do krajiny.

Samozřejmostí jsou prvotřídní služby od půjčoven vybavení, lyžařských škol, velkých parkovišť a tak dále. V oblasti se můžete i ubytovat a na vysoké úrovni je samozřejmě i místní gastronomie. Jedinou daní za to jsou vyšší ceny, které odpovídají tomu, že se opravdu jedná o jedno z TOP lyžařských středisek v Alpách.

Informace o ski resortu Mühlbach – Hochkönig

Sjezdovky: 150 kilometrů
Sezóna: 9.prosince – 15.dubna
Provozní doba: 08:30 – 16:00
Ceny: 1 den / dospělý 42,50 €, děti 22 €

Oficiální webové stránky www.hochkoenig.at

  

Mapa resortu Mühlbach – Hochkönig

Napiš komentář